Идваме на този свят, за да бъдем щастливи! Да бъде!
петък, 20 декември 2019 г.
понеделник, 16 декември 2019 г.
Прави добро и...
петък, 13 декември 2019 г.
четвъртък, 12 декември 2019 г.
понеделник, 9 декември 2019 г.
Щастието е ...
петък, 6 декември 2019 г.
сряда, 4 декември 2019 г.
Сива зона...
"Зона за отдих"; "Зона за забавления"; "Зона за временно отдаване на апартаменти", (онлайн платформите за споделено отдаване под наем)... Новите промени в Закона за туризма засягат много интереси и скараха "управляващата коалиция"... Публична тайна е, че най-голямата "сива зона" е в туризма и строителството, където се "препраха" и "перат" откраднатите народни пари...!?
понеделник, 2 декември 2019 г.
Когато съпругата е щастлива...
Когато съпругата е щастлива, и животът е щастлив... "Черен петък", "Цветен УйКенд", "Кибер понеделник", "Сингъл дей" (китайска "измислица" - самотните хора да се уважат сами себе си, като си купуват специален подарък), а някои правят и "шарена седмица"... Всичко това са част от маркетинг триковете, които прилагат търговците, за да реализират бързи продажби и колосални печалби, благодарение на огромните стокообороти! А нашите търговци правят цяла "черна седмица"...!? Като че ли останалите не са "черни" за повечето от бедните българи...!? "Докато има балъци, ще има и тарикати"!?
вторник, 26 ноември 2019 г.
петък, 22 ноември 2019 г.
Светът се движи от...
четвъртък, 21 ноември 2019 г.
понеделник, 18 ноември 2019 г.
Перник е във воден режим от днес!
14 часа без вода от 24 за поне пет месеца!? Над 100 хиляди човека са поставени в това мизерно африканско положение в 21 век заради некадърното, безумно управление!? А чак сега "мислят" да правят Владайски или Дикански канал, за да пълнят пресушеният язовир "Студена", а може би Венециански канал, за да "докарат" вода от наводнената Венеция...!? "Воденицата не може да се върти с "донесена" вода..., трябва й постоянно течаща!"
петък, 15 ноември 2019 г.
Инвестиционното злато е "спасителен пояс"
Инвестиционното злато е "спасителен пояс", убежище за преодоляването на наближаващата световна икономическа криза! Златото е един от малкото доказани с хилядолетия източници на сигурност по време на финансови и геополитически кризи. Трудно манипулируемо е. Дългосрочно цената на златото расте устойчиво спрямо обезценяващите се валути. Златото защитава покупателната способност на парите и труда ни както при инфлация, така и при дефлация. Не случайно Турция вече изпревари САЩ и Китай по покупка на злато! А нашето го "харизаха" за жълти стотинки...!? Пъдарят и царят...!?
corect-if.blogspot.com
corect-if.blogspot.com
понеделник, 11 ноември 2019 г.
понеделник, 4 ноември 2019 г.
Бюджет 2020...
Пак да "закърпим" положението... Правителството прие Бюджет 2020 като реалистичен и балансиран, (без дефицит и без излишък)... Такъв "балансиран" бюджет не сме имали от 10-на години, не защото "бюджетара Ананиев" не го прави вече, а защото едно от многото условия да ни допуснат в "Чакалнята" на Еврозоната, е да имаме балансиран бюджет! Ръст на икономиката от 3,3% е прекалено оптимистичен при наближаващата световна икономческа криза! Ръст на минималната работна заплата от 560 на 610 лв., но след приспадане на данъците остават за получаване малко над 400 лв., разделете ги на 30, и ще разберете дали може да оживеете с тази мизерна заплата на фона на непрекъснато нарастващите цени на всичко!? Над половината от работещите-бедни българи са на мизерната минимална заплата, затова алчните работодатели-експлоататори непрекъснато "плачат", че няма кой да им работи..., без пари!? Да си развържат кесиите!
петък, 1 ноември 2019 г.
В началото бе и винаги ще бъде Знанието!
Пътят от тоягата и камъка до компютрите и космическите полети минава през човешкия мозък. Информационната лавина с новости от науката, културата, техниката и обществения живот, залива света. А възможностите на човешкия мозък, макар и огромни, останаха ограничени. Обемът на познанието не можем да обхванем нито чрез „бързо четене”, нито чрез „интензивно обучение”. Нашият мозък загуби състезанието с количеството информация още през 1990г...., когато годишната „нова информация” надмина „учебните възможности” на човека. През 1600 г., в света са съществували около 10 специализирани списания. В 1800г., започват да излизат повече от 100, а през 1900г., могат да се изброят 10 хиляди. В средата на миналия век специализираните списания стават 100 хиляди. Днес надминават милион и бързо ще станат няколко милиона! Безвъзвратна е раздялата с времето, когато един човек е можел да знае всичко за всичко. Единственият ни шанс сега е да знаем всичко за нещо и за връзките, които свързват това „нещо” със света. Защото и конкретното и комплексното са продукт на природата. Всичко може да ни интересува, но не всичко трябва да се учи! Знанията могат да се разделят на необходими и такива, които могат да се открият в справочниците, стига да ни е известен „ключът” към информацията и логическата връзка между нейните области, при което усвояването на материала става според всепризнатия критерий 90/90. Това означава, че трябва да се поднася такъв материал, 90 на сто от който може да се усвои от 90 на сто от учениците или читателите – с нормални усилия, в предвиденото време, без допълнителна помощ. Разбира се, изпълнявайки добре обмислен учебен план и цяла система от научни методи, прилагани от отлично подготвени преподаватели, които обичат работата си и непрекъснато допълват своите знания.
Образованието е дело на образованите хора и е най-добрият бизнес и капиталовложение! Поне така е в цивилизованите страни, където дават преференции и данъчни облекчения за средствата, вложени в образованието, или за издания и книги с образователен ефект, защото от това зависят духовното здраве и просперитетът на нацията. Защото демокрацията е цивилизованост, а човешката цивилизация е концентрирано знание! Опитът и рутината в днешно време са недостатъчни! Необходимо е непрекъснато да се повишава квалификацията и да се задълбочават знанията, за да не влезем в конфликт със света! С този свят, за който казват, че без знание на поне един световен език и компютърна грамотност те считат за НЕграмотен!http://stoyantzenev.simplesite.com
четвъртък, 31 октомври 2019 г.
понеделник, 28 октомври 2019 г.
Туризмът е един от най-перспективните отрасли!
Значението на международния туризъм има много измерения: икономическо - получаване на валутни приходи; социално - разкриване на работни места, опознаване и сближаване на народите, изучаване на техните културни и икономически постижения; политическо - разведряване на международния политически климат. Динамичното развитие на международния туризъм се определя от високите темпове на икономическо развитие, от повишаване жизненото равнище на населението, от увеличеното свободно време, от нарасналото градско население, от модернизирания транспорт главно в развитите страни. Силно влияние оказва ежегодното организиране на международни панаири, фестивали, конгреси, изложби, спортни и други мероприятия. Основна част от международния туристически поток се осъществява към Европа и Северна Америка. Много туристи привличат Бахамските, Антилските, Сейшелските острови, градовете държави, страните с високопланински върхове. Едни от най-посещаваните страни в света са Франция, Испания, САЩ, Китай, Италия, Великобритания, Мексико, Украйна, Германия, Канада. Най-много валутни постъпления от туризъм са получени от САЩ, Испания, Франция, Италия, Китай. Европа приема над половината от туристическите пътувания в света. Водещи туристически държави са Франция, Испания, Италия, Гърция и др. Предпочитаните курорти за летен туризъм са по Средиземноморието, а за зимен туризъм в Алпите. Основни фактори за бързото развитие на туризма в България са наличието на природни (планини, пещери, море и др.), антропогенни (археологически, културни и др.) и човешки ресурси. През последните години се развиват различни алтернативни форми на туризъм - селски, еко, пешеходен, конгресен и др. Днес в страната над 40% от местата за настаняване са по ченоморското крайбрежие. Това обаче създава множество екологични проблеми, свързани със замърсяването на морската вода и презастрояването на плажните ивици. Годишно страната ни се посещава от над 10 млн. чуждестранни граждани, основно от Румъния, Гърция, Германия, Русия, Англия, Турция, Македония и др. Чрез туризма се осъществява т. нар. "износ на място", което засилва още повече неговото значение за устойчиво развитие!
сряда, 23 октомври 2019 г.
"Щедри" предизборни обещания...
вторник, 15 октомври 2019 г.
Предизборна есен...
Есен е, песен е, бесен е, и е лесен животът, ако гледаш на него Карикатурно, така забравяш, че ти е празен джоба, забравяш всякаква злоба и на тъгата си човешка гледаш с насмешка... И пак вярваш на празни кметски обещания..., та хорицата искат отсега да си вържат "кончето" и пак да си останат на "клончето"..!? А знаят ли кандидат-кметовете, че всяка втора община е сериозно Задлъжняла, а повечето от останалите изпитват остър недостиг на финансов ресурс?! Маймуната е маймуна, но преди да глътне нещо, го мери дали ще й излезе отзад..., а човекът грабва голямата лъжица, без да я мери от устата си..., и после Оле-ле-е-е..!? "Местни избори - Ти местиш!"
четвъртък, 10 октомври 2019 г.
Технологиите ни завладяват...
С развитието на новите технологии ще възникват и нови видове престъпления (кризи). Те ще могат да бъдат предизвикани от отделни индивиди, защото за тях няма да се изискват специални средства, единствено ще бъде необходимо Познанието, ("магьосниците" дръпнаха от НАП-а личните данни на 5 милиона българи)! Рискът = Вероятността да се случи нещо + Щетата! Няма как Регулацията да изпревари Иновацията!
понеделник, 7 октомври 2019 г.
вторник, 1 октомври 2019 г.
Откриха академичната учебна година...
СТУДЕНтите са по-малко от(в) университетите...!? 52 университета на малка, бедна България!? Заради сбъркания модел на финансиране университетите достигнаха почти 70 в мутренските години - всяка мутра и мутреса трябваше да има "висшо"..., та така и до днес...!? А ЕС ни "натиска" на намалим университетите 5 пъти - да останат 10...! Напук на деморафската ни катастрофа унверситетите Не намаляват, като приемат всеки, който поиска да бъде студент, защото субсидията върви със студента!? И резултатите са плачевни - занижени критерий, полурамотност, функцонална нерамотност - голяма част от новоприетите студенти "завършват" средното си образование в университета, но получават диплом за висше...!? После, работодателите са недоволни и се чудят как да се отърват от такива "висшисти"...!? Повече от половната, завършващи средно образование напускат България, за да получат по-добро образование и по-добра реализация в чужбина, сещате се кои са те - децата на "новобогаташите"...!? А и голяма част от току-що завършилите университет, напускат България, за да си търсят късмета "на запад"...!? Затова тук Не достиат лекари, учители, мед.сестри, инжинери и какви ли не още...!? А от останалите тук т.нар. висшисти работят на места за среднисти - над 70% от работните места за среднисти са заети от "висшисти", основно "продавач-консултанти" в МОЛ-овете и големите търовски вериги...!? Кому е нужно всичко това?! И
кой друг бедняк може да си о позволи?!
кой друг бедняк може да си о позволи?!
вторник, 24 септември 2019 г.
Фалира "Томас Кук"!
Най-старият и един от най-големите Туроператори в света "Томас Кук" обяви фалит! Създаден преди почти 200 години в Англя и оцелял през две световни войни, сега този "мастодонт" не здържа на Дигиталната трансформация в турзма и на огромната конкуренция!? Това ще окаже огромно негативно въздействие и огромни загуби (финансови и на десетки хиляди загубени работни места) в световния туризъм и в частност - на българският! И всичко това в навечерието на 27 септември - Световният ден на туризма! Началото на организиран туризъм в света се поставя от англичанинът Томас Кук, който през 1851 г., организира посещението на първата международна промишлена изложба в Лондон от десетки хиляди заможни жители от цялата страна. Томас Кук осъществява и първото организирано задгранично пътуване във връзка с Парижкото световно изложение през 1855 . И така до вчера, когато окончателно приключва "пътуването"...!?
четвъртък, 19 септември 2019 г.
Няма вечни врагове...
Няма вечни врагове, няма вечни приятели, има само вечни интереси! Шпиони, агенти, комисионери, продажни политици, газ по "златни" търби и пак поредна "първа копка" на АЕЦ Белене...!? Кой ще плати сметката?! Пак ние...!?
понеделник, 16 септември 2019 г.
Успешна учебна година!
понеделник, 9 септември 2019 г.
БурканиЯда-а-а...
вторник, 3 септември 2019 г.
понеделник, 2 септември 2019 г.
сряда, 31 юли 2019 г.
Мили госпожици,
Не си губете времето, за да чакате правилния мъж, вземете си Неправилния и го "направете" правилен...
вторник, 30 юли 2019 г.
Тактичност...
четвъртък, 25 юли 2019 г.
сряда, 24 юли 2019 г.
Любовта=
вторник, 23 юли 2019 г.
Страхът...
петък, 19 юли 2019 г.
Всеки е свободен да извърши глупости...
четвъртък, 18 юли 2019 г.
Роботите...
сряда, 17 юли 2019 г.
Туристът има нужда от...
Туристът има нужда от добро клиентско преживяване!Туризмът е индустрия на гостоприемството! Който не е гостоприемен, не бива да работи в сферата на туризма! Туристът е човек със специфичен характер, особености, желания, капризи, очаквания, и ако вие не можете да ги задоволите, то той ще отиде при вашите конкуренти, за да си похарчи там парите! Ето защо от изключителна важност за вашето съществуване в туристическия бизнес, е да познавате много добре различните типове туристи, за да можете да им осигурите адекватно обслужване, постигащо добро клиентско преживяване и не само да дойдат отново, и отново пак при вас, но и да ви правят безплатна реклама "от уста на уста"! Ето защо от голямо значение е обслужващият персонал да има основни познания за човешката личност. Обобщената оценка показва, че все по-настоятелно се поставя изискването за индивидуален подход към клиента и за максимално съобразяване с неговите национални особености. Те представляват една от най-важните точки в професионалните изисквания в сферата на туризма. Туристическият персонал, който е запознат с тях, още от пръв поглед, може да установи какви по характер и с какви изисквания туристи стоят пред него.След тази преценка, той може да избира конкретен индивидуален подход за обслужване. Няма правни норми, могат да бъдат дадени само общи съвети, как е най-рационално да се реагира на постъпките на туристите. Но за да можем да приложим успешно тези съвети е необходима дългогодишна практика. Трябва да се прави разлика между жената и мъжа турист.
Жените, като се изхожда от тяхната физика, са по-фини, по-чувствителни. Ето защо, те заслужават специално внимание и известно предпочитание. В повечето случаи техните преценки са субективни. Това налага да се обърне специално внимание на поведението към тях. Те с удоволствие правят отчет на всеки придобит опит и за всяко събитие, свързано с тях. Доказано е също, че жените се поддават по-лесно на внушение, отколкото мъжете. Това е една добра възможност за активна рекламна дейност сред тях. Възрастният турист е създал свой ритъм на живот, традиции, навици в продължение на десетилетия. Те са твърди и евентуално отклонение от тях би нарушило спокойствието му. Трябва да се стремим той почти да не усеща промените в ритъма, с който е свикнал.
Младите туристи са по-лесно приспособяващи се към смяната на средата и начина на живот. В някои случаи те харчат повече. Заслужава си те да бъдат насърчавани да изпробват нещо ново (ястия, стоки, услуги и т.н.). В същото време, при едно явно предизвикателно поведение от тяхна страна, работещите в хотелите, ресторантите и заведенията за развлечение нямат за задача да ги пре/възпитават и подвеждат под отговорност. Децата могат да бъдат невъздържани и объркани от новата обстановка. Тяхното чувство за критика е силно развито и те му дават гласност поради липса на ограничения, което е характерно за възрастта им. Но по този начин те влияят и на възрастните при оформянето на мнението им. Най-правилно е те да бъдат приобщавани към възрастните, защото само така ще се приспособят към техния начин на поведение. Един от най-характерните типове туристи на нашето съвремие е типа “нервни туристи” - те постоянно бързат и очакват да бъдат обслужени без ред. Дори и най-малкото възпрепятстване ги прави нетърпеливи, готови да се карат и нагрубяват. В никакъв случай не трябва да им се отвръща със същото. Вежливото и спокойно държание им действа успокояващо. Туристи, парадиращи със самочувствието си и надменните трябва да бъдат обслужвани спокойно. Ако забележат, че няма с кого да спорят, те биха се отказали от този начин на поведение.
Най-лошият тип туристи са пияните, (дрогираните). Въпреки, че много трудно може да се определи степента на напиване, още в самото начало към тях трябва да се подходи по определен начин. Те трябва да бъдат убедени, че е най-добре да се приберат в стаята си, преди да са причинили по-сериозни неприятности и скандали. Влезли в хотела пияни туристи трябва да бъдат изведени незабавно.
Освен по-горе изброените типове, бихме могли да посочим още много други. Спокойното поведение, уравновесеността, тихият говор, винаги влияят положително, какъвто и тип да са туристите.
Успехът зависи от личността и как ръководителите успяват да я мотивират. В бъдеще, научната организация на труда в туризма ще зависи от динамиката, поведението и капризите на туристическите пазари. Ще оцелеят само тези, които ще съумеят за броени мигове да се пригодят към изискванията на своите потребители.
Жените, като се изхожда от тяхната физика, са по-фини, по-чувствителни. Ето защо, те заслужават специално внимание и известно предпочитание. В повечето случаи техните преценки са субективни. Това налага да се обърне специално внимание на поведението към тях. Те с удоволствие правят отчет на всеки придобит опит и за всяко събитие, свързано с тях. Доказано е също, че жените се поддават по-лесно на внушение, отколкото мъжете. Това е една добра възможност за активна рекламна дейност сред тях. Възрастният турист е създал свой ритъм на живот, традиции, навици в продължение на десетилетия. Те са твърди и евентуално отклонение от тях би нарушило спокойствието му. Трябва да се стремим той почти да не усеща промените в ритъма, с който е свикнал.
Младите туристи са по-лесно приспособяващи се към смяната на средата и начина на живот. В някои случаи те харчат повече. Заслужава си те да бъдат насърчавани да изпробват нещо ново (ястия, стоки, услуги и т.н.). В същото време, при едно явно предизвикателно поведение от тяхна страна, работещите в хотелите, ресторантите и заведенията за развлечение нямат за задача да ги пре/възпитават и подвеждат под отговорност. Децата могат да бъдат невъздържани и объркани от новата обстановка. Тяхното чувство за критика е силно развито и те му дават гласност поради липса на ограничения, което е характерно за възрастта им. Но по този начин те влияят и на възрастните при оформянето на мнението им. Най-правилно е те да бъдат приобщавани към възрастните, защото само така ще се приспособят към техния начин на поведение. Един от най-характерните типове туристи на нашето съвремие е типа “нервни туристи” - те постоянно бързат и очакват да бъдат обслужени без ред. Дори и най-малкото възпрепятстване ги прави нетърпеливи, готови да се карат и нагрубяват. В никакъв случай не трябва да им се отвръща със същото. Вежливото и спокойно държание им действа успокояващо. Туристи, парадиращи със самочувствието си и надменните трябва да бъдат обслужвани спокойно. Ако забележат, че няма с кого да спорят, те биха се отказали от този начин на поведение.
Най-лошият тип туристи са пияните, (дрогираните). Въпреки, че много трудно може да се определи степента на напиване, още в самото начало към тях трябва да се подходи по определен начин. Те трябва да бъдат убедени, че е най-добре да се приберат в стаята си, преди да са причинили по-сериозни неприятности и скандали. Влезли в хотела пияни туристи трябва да бъдат изведени незабавно.
Освен по-горе изброените типове, бихме могли да посочим още много други. Спокойното поведение, уравновесеността, тихият говор, винаги влияят положително, какъвто и тип да са туристите.
Успехът зависи от личността и как ръководителите успяват да я мотивират. В бъдеще, научната организация на труда в туризма ще зависи от динамиката, поведението и капризите на туристическите пазари. Ще оцелеят само тези, които ще съумеят за броени мигове да се пригодят към изискванията на своите потребители.
понеделник, 15 юли 2019 г.
Намордник...
- Само в София има над 200 хиляди домашни кучета, а едва 8 хиляди са регистрираните!? Така общините губят милиони лева от невнесен данък за кучетата, а Етажната собственост - от невенсени такси, (според Закона за управление на етажната собственост, за куче трябва да се плаща същата такса както за човек)!? Общините правят големи разходи за създаване на специални заградени площи в парковете за разхождане на кучета, а недобросъвестните собственици продължават да ги разхождат, където си искат...!? Тази порочна практика може де се изкорени само с дълбоко "бъркане в джоба" на нарушителите!
петък, 12 юли 2019 г.
Машинното гласуване...
Купуваме "суперкомпютър", а не можем да се справим с машина за гласуване...!? Та тя е като детска играчка в сравнение със "суперкомпютър"-а...!? На всяко идиотско начинание, има "философско" оправдание...!? Няма порок от миналото, който да не бъде възпроизведен и днес!? Когато всички партий са на "яслата", Народът става Опозиция! Нужен ни е здравословен песимизъм! Толкова си можем - дотам се простират нашите възможности...!?
четвъртък, 11 юли 2019 г.
"След дъжд качулка"...
- Министерството на туризма ще "спасява" летния туристически сезон с нова макетингова програма на цена над половин милион лева...!? Сезонът им е толкова пълен, колкото са им "пълни" главите... Истина е, че светът се движи от Маркетинга, но по-добре е този половин милион да не бъде харчен за него, а с тези пари да бъдат изпращани Безплатно на нашето море, (с включени безплатни чадъри и шезлонги), "социално слаби" роднини и съпартийци, както направи преди години министър Масларова...!? Така ще бъдат запълнени поне "своите" хотели, а и ще намалеят километричните опашки всеки петък и понеделник на гръцката граница, ще намалеят и фалшивите болнични и поне на "своите" няма да им се налага да ходят на "гръцкото черноморие"... Почти всички ще бъдат доволни и щастливи и ще гласуват пак за "своите"...
вторник, 9 юли 2019 г.
Нов здравноосигурителен модел...
- 2 милиона работещи българи, а 3 милиона болнични...!? Болничните са 2 пъти повече от миналата година...!? Наистина ли сме толкова болни или болестта е "Корупция"...!? "Потъват" милиарди лева в "здравната сиситема" и все не им стигат, а резултатите са все по-плачевни...!? Нито пациентите са доволни, нито медицинският персонал, който е в непрекъсната стачна готовност...!? Имаме над 400 болници в малка, бедна България с над 2 милиона хоспитализации годишно!? Повечето от парите за здраве отиват в частните болници, които на ръба на закона формират печалба с публични средства!? А държавните и общинските болници са на ръба на фалита!? Докъде ще я докара здравният министър-финансист...?! Това не е да правиш бюджет с "копи-пейст"... Тук "резултатът" е явен и фатален "СанТраПо"...!? Спасението е в Демонополизацията на Здравната каса! Да видим какво ще предложи новият здравноосигурителен модел, който ще бъде представен на 15 юли...
неделя, 7 юли 2019 г.
четвъртък, 4 юли 2019 г.
Суперкомпютър...
От Персонален компютър "ПравецТЖ" до Суперкомпютър "БанкяББ"... Почти 40 млн. лв. народни пари за "суперкомпютър"...!? За какво ни е?! "На гол корем чифте пищови"... Какво толкова ще изчисляваме? Мизерните минимални заплати и пенсиите на над 70% от българите, или партийните субсидии от 1лев...., за да не допускат повече "технически грешки" полуграмотните роднини и функционално неграмотните съпартийци от министерството на финансите...!? Ако го оставят да събира прах в "ТехноПарк"-а, само за 5 години ще остарее и ще бъде Не супекомпютър в Топ50, а в Топ500...!? Сегашните СмартФони са по-мощни от суперкомпютрите от края на 20 век...!?
Правителството реши да похарчи 2 млн.лв. за борба с комарите
- Правителството реши да похарчи 2 млн.лв. за борба с комарите, а само един милион за изкупуването на частните гори...!? Като гордо казват, че това е два пъти повече от предишното изкупуване през 2016 г., т.е. половин милион...!? Та нали почти толкова даваха само за една "къща за гости", скандално станали "къщи за тъщи"...!? На 100 вълка кози крак... Искат вземат горите почти без пари - за 500-600 лв. на декар, както при изкупуването от 2016г.!?Колко ли изгладнели са били собствениците на гори за да ги "харижат" на такава мизерна цена - за 60 стотинки на квадрат и като им удържат 10% ДОД, няма да им останат да си купят едни клечки за зъби за спомен от гората...!? А преди това трябва да спазят дълга, измислена и тежка бюрократична процедура за кандидатстване за измисления Търг - куп документи, които трябва да се извадят отново, комисии ще оценяват, под-комисии, такси и накрая ще одобрят своите хора... Усилия на вятъра... ! Целта не оправдава средствата! Горе главата! Лошото е пред нас...
вторник, 2 юли 2019 г.
От "ТрабантПаси-в" до...
- От "ТрабантПаси-в" до "Ф-16Моше"... Вече ни "загробиха" с нов дълг от 400 млн., за да си купят скъпи "играчки" за над 2 млрд., които ще получим след няколко години, за да пазим Родното небе, а и това на Северна Македония...!? Какви са ни те?! Ще го "опазим", ако наистина самолетите са с "орязани" възможности...!? Та нали американците ни натиснаха да подарим танкове на македонците през 90-те години, а после те ги претопиха...!? Защо американците сега не ни подарят Ф16 или поне допълнителното оборудване?! Та нали им "харизахме" военните бази...!? Когато има проблем, французите казват: "Шерше ла фам" - търсете жената, а у нас "Шерше Моше-ник"...!
понеделник, 1 юли 2019 г.
550 години от...
550 години от пренасянето на светите мощи на св. Иван Рилски Чудотворец от Велико Търново в Рилския манастир. Всичко на празника!
четвъртък, 27 юни 2019 г.
вторник, 25 юни 2019 г.
понеделник, 24 юни 2019 г.
Абонамент за:
Публикации (Atom)