Powered By Blogger

неделя, 21 юни 2026 г.

"Кошницата с грижа" се разплете още пради да бъде напълнена - цените на останалите стоките поевтиняват с повече от обещаните 15% за "малката потребителска кошница", само защото от днес настъпва лятото и цените на храните традиционно намаляват, заради намалените разходи за производството им и заради намаленото търсене, поради собственото производство в личното "стопанство"! Да доживеем зимата, за да ги видим, когато изтича "гаранционният срок" на "кошницата с грижа"...!? Големите очаквания към новите управляващи и плахите им мерки, коренно различни от предизборните им обещаниия, може да ни доведе още наесен до избори две в едно - президентски и парламентарни...!? Големите очаквания винаги водят до големи разочарования! Ще стане още по-зле, преди да започне да се оправя...!? Злото винаги напада човека в гръб...!? "Алчността ще погуби света! Дано, Бог да го спаси!" (Ванга)! corect-if.blogspot.com

четвъртък, 18 юни 2026 г.

Нали щяхме да имаме повече туристи, "благодарение" на световната реклама от "Джирото" и "Банга-ранга", а сега какво се оказва искат от държавата пари, за да превозват 120 хиляди немски туристи, които нямало да дойсат на море, ако не им платиме чартърите...!? Бедните те...!? Не ни трябват такива "туристи"...!? По-добре бедните българи да отидат на нашето море, след като новобогаташите бъдат принудени да намалят цените, за да не им стоят празни хотелите! corect-if.blogspot.com

събота, 13 юни 2026 г.

Усмихни се, за да ти се усмихне и животът! Това пожелавам ежедневно на огромната маса от намръщени хора и забилите носове в екраните млади хора с "тапи" в ушите, "пържейки" си мозъците с мощният 5Джи...!? И резултатът е налице - над 50% функционално неграмотни и заболяват от болести, типични за възрастните над 55 години, заради неблагоприятното високочестотно облъчване от мобилния 5 джи...!? Австралия е една от първите страни (континент), въвела забрани за тинейджърите да не използват социалните мрежи и ограничения за ползване на мобилни устройства с екран! И след 6 месеца се отчитат положителни резултати, и много други страни искат да се възползват от опита на Австралия! А ние, какво чакаме?! corect-if.blogspot.com

петък, 12 юни 2026 г.

Кошница с(без) грижа" и "(НЕ) Разумна цена"...!? Правителството се "договори" с големите търговски вериги за намаляване цените с до 15% на основните хранителни стоки от "малката потребителска кошница", за период от 6 месеца...!2 А после?! "Прах в очите" на бедния български народ...!? За последната една година, след "декларирането", че ще влизаме в Еврозоната, въпросните големи търговски вериги увеличиха двойно цените на почти всички храни; превърнаха се в"ченч" обменни бюра за българите, които се отърваваха от левовете, "скътани" в "буркан-банк" и си накупиха основни хранителни стоки в огромни количества за година напред...!? Въпросните "вериги" реалиизираха огромни стокообороти и съответните печалби...!? Сега, те вече намалиха цените на съответните продукти с "промоции", защото няма достатъчно потребителско търсене; и съответно се "съгласиха" на подобно "смехотворно" 15%-но намаление...!? "За Бога, братя НЕ купувайте!", за да ги принудите да намялят цените с поне 30% на продуктите в "Кошницата с грижа"! Има вече оплаквания от производителите на плодове и зеленчуци, че големите търговски вериги ги натискат да поемат тези 15% намаление, иначе няма да им изкупуват продукцията...!? Вече бяха приети законови мерки за прекратяване на непрекъснатото увеличение на цените на стоките и услугинте, като Забраните за прилагане на 33 вида порочни търговски практики и Забрана на икономически необоснованото увеличение на цените на стоките и услугите за период от една година!? Кой ще ги контролира, като в Комисията за защита на потребителите работят 150 души, а търговците са 150 хиляди...?! Европейската Централна Банка увеличи Основната лихва от 2% на 2,25%, за да бори инфлацията, породена от световното увеличение на цените на енергоносителите, която е около 3%...!? Дано, да повлияе положително поне на привнесената инфлация от Еврозоната върху българската - 6,8%, а реалната всеки от нас я усеща по джоба си...!? Пазарът е по-силен от всякъкви "бюрократични" договорености! Животът е суров, "сготви" си го по твой вкус...!? corect-if.blogspot.com

неделя, 7 юни 2026 г.

Туристическият сезон по морето започва с традиционните проблеми - липса на достатъчно персонал; липса на достатъчно туристи; несигурност в реализацията на част от чартърните полети, поради липса на достатъчно авиационно гориво и поради увеличението на цената, заради петролната криза; отказ на вече направени резервации на част от туристите, които са принудени да се откажат или да променят плановете си за лятната почивка; и т.н.! Българските Туроператори "декларират", че имат договорени туристически пакети с "гарантирани" цени до края на 2026 г., а за по-нататък нищо не се знае...!? Това е нормално, защото дори днес да бъде прекратен военният конфликт в Близкия Изток и отворен Ормузкият проток, то преминаването през него ще стане много по-скъпо, заради несигурността и по-скъпите застраховки, а още по-важно е възстановяването на унищожената нефтодобивна промишленост, което може да трае от 6 до 9 месеца минимум! Министерството на туризма "обещава" да "докара" повече работници от "трети страни"...!? А какво ще направи за младите българи, които нито учат, нито работят и са в пъти повече от нуждите НЕ само на туризма но и на цяла България...?! Ако бъде спазено "обещанието" за съкращаване с 10% на паразитните, административни структури, то ще имаме работници и за износ...!? Агенцията по заетостта с нейните паразитни структури "бюрата по труда" трябва да създаде стимули за всички безработни да се РЕГИСТРИРАТ, НЕ само за съкратените - могат да дават някаква минимална месечна сума до 6 месеце и на НЕсъкратените безработни, така ще имаме предостатъчно работници и реална цифра на безработните, а управниците няма вече да могат да се "хвалят" с най- ниска безработица в Европа...! Една "стъкмистика" по-малко...!? Кого лъжем? Себе си на висока цена! corect-if.blogspot.com

петък, 5 юни 2026 г.

България е първата страна, която още в първите месеци на първата година в Еврозоната, е в Процедура по Свръхдефицит...!? "Оглавихме" още една негативна класация, в това нямаме "конкуренция"...!? Процедурата по Свръхдефицит е лош знак за инвеститорите, контрагентите и финансовите пазари, които ще ни "накажат" с по-високи лихви за бъдещите заеми! Та нали спешно ни е нужен нов дълг от 3,8 млрд. евро, след "обявения" дефицит от 7,4% от БВП...!? Висок Дефицит + Висок Дълг + Високи Лихви = Процедура по Свръхдефицит + Дългова Спирала ("Гръцки Сценарии)...!? Управляващите трябва да предлагат адекватни Решения, НЕ оправдания!Трансформация към икономика с висока добавена стойност, базирана на новите технологии и изкуствен интелект; отваряне на капиталовия, банковия, застрахователния, на пенсионните фондове капитал към българската икономика; свързаност чрез нови инфраструктурни проекти; свиване на вътрешното потребление, генериращо инфлация и т.н.! Без финансова устойчивост всеки проект е обречен на провал още в началото! България може да излезе от Процедурата по Свръхдефицит, ако успее да приеме и изпълнява Държавен бюджет за 2026 г., с дефицит под 3% още през м. юни т.г., като съкрати разходите дръстично в паразитните структури, (доказано е, че 80% от работата на администрацията се върши от 20% от персонала); изсветляване на огромната сива икономика; не трябва да се бори инфлацията с бюджетни средства чрез субсидиране и т.н.! Неграмотността е съвременното робство, а образованието ни "произвежда" над 50% функционално неграмотни млади българи, без светло бъдеще! Поголовната липса на дисциплина и неспазване на елементарни правила и закони ни докара до това мизерно положение! Нужен е кураж, за да се променят умовете и сърцата на българите! След като продадеш душата си на дявола, НЕ може да си я поискаш обратно, когато ти "скимне"...!?! Глобализацията може да бъде полезна, когато е контролирана и е личен избор! "Паре нема, Действайте!" - култов дивиз от СОЦ-а...!? Много се краде, ако кражбите се намалят поне наполовина, ПАРИ ще има за всичко и за всички! corect-if.blogspot.com

неделя, 31 май 2026 г.

Днес е 8-мата неделя след Пасха - Петдесетница! Светата Троица - Отец, Син и Светия Дух! Всичко на празника! Десетте Божии Заповеди: 1. Аз съм Господ, Бог твой; да нямаш други богове освен Мене. 2. Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята, не им се кланяй и не им служи. 3. Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог. 4. Помни неделния ден, за да го Светиш; шест дена работи и върши в тях всичките си работи; а на седмият ден е неделя на Господа, твоя Бог. 5. Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и за да живееш дълго на земята. 6. Не убивай. 7. Не прелюбодействай. 8. Не кради. 9. Не лъжесвидетелствай против ближния си. 10. Не пожелавай дома на ближния си; нито нивата му; нито роба му; ни робинята му; ни вола му; ни осела му; нито никакъв негов добитък - нищо, което е на ближния ти. corect-if.blogspot.com

четвъртък, 28 май 2026 г.

НАУЧНИЯТ ТЕКСТ е средство за общуване в областта на ПОЗНАНИЕТО, базиран на аналитично и продуктивно мислене от Естествен Интелект! Може да използваме Изкуствен Интелект, но само като ИНСТРУМЕНТ, без да му се предоверяваме! Нека да мислим продуктивно и позитивно по най-добрия начин и винаги в рамките на ЗАКОНА! corect-if.blogspot.com

неделя, 24 май 2026 г.

Икономиката е енергия и енергията е икономика! В световен мащам има силно фрагментиран енергиен пазар и битката е за суровини и за морски пътища! Тенденцията е за преначертаване на енергийните пътища! А на нас са ни необходими двойно повече базисни мощности заради дръстичното увеличение на Възобновяемите енергийни източници (ВЕИ) - само за 2025 смрямо 2024г., увеличението на ВЕИ-тата е с над 30%...!? Затова са нужни огромни инвестиции в електропреносната мрежа, за да бъдат поети новите мощности от ВЕИ-та! Необходимо е разширяването на преносната мрежа и за да бъдат свързани новите мощни потребители на ел. енергия като "Дейта центровете" за развитието на Изкуствения Интелект! Необходими са и огромни инвестиции за увеличаването капацитета на батериите за съхранение на дневната енергия, която е по-евтина от ВЕИ-та, и продажбата й вечер, когато е по-скъпа при износа й в чужбина! Необходими са много пари, иначе си остават само добри пожелания!!! corect-if.blogspot.com
"Бангаранга"; "Джанга-ланга"; "Джака-рака"...!? "Спечелихме" Евровизия с "аборигенски" език и дивашки танци...!? Това ли изразява българската същност...?! Скъпоплатените "консултанти" това ли "измислиха"...?! Защо ли са ни дали азбуката светите братя Кирил и Методи и техните ученици..., или Иван Вазов - Патриархът на българската литература ревностно е защитавал българския език: "Език свещен на моите деди"...!? "Голяма реклама", пред кого?! Чужденците знаят по-добре от нас какво представляваме - "държим" всички негативни световни класации...!? Пак се изложихме пред чужденците...!? "Бангаранга" няма да ни напълни хладилниците, а ще ги доизпразни...!? По-важно е колко ще ни струва организирането на Евровизия в София догодина?! Нов дълг!? Грешно пилеене на народни пари - "на гол корем чифте пищови"...!? Лесно се харчат народни пари, а как се изкарват...!? "АнтиЕвровизия" - в сегашния си вид Евровизия няма бъдеще, защото е под политическо влияние и прилага двоен стандарт..."!? РЕФЕРЕНДУМ, за да НЕ харчим милиони евра на вятгъра, с които може да постороим десетки детски градини, или мост над свллачището в Пампорово, и/или нещо друго по-необходимо и по-неотложно! Правете добро със собствени пари, а НЕ с народните! Само така Бог ще ви го зачете и народът български ще ви бъде признателен навеки! Честит празник на радетелите за чист български език! corect-if.blogspot.com

неделя, 17 май 2026 г.

СТОЛИЧНАТА ОБЩИНА трябва да вземе спешни мерки за намаляване популацията на ГЪЛЪБИТЕ, които цапат паметниците на културата и всичко останало и разпространяват бацили! Могат да вземат пример и да приложат опита на другите европейски столици! Положението с КУЧЕТАТА е още по-нетърпимо - цапат, лаят, вият като вълци денонощно, особено, докато отсъстват собствениците им! Изклаха над 10 пилиона овце, за да дойдат в София и да я превърнат в "кучкарник"...!? А искат да ядат българско агнешко..., откъде, като овцете в България са по-малко от кучетата в София...!? Столичният инспекторат трябва да започне проверки на разхождащите кучета, дали са платили общинският данък за всяко куче! Това е сериозно перо за попълването на изтънялия столичен бюджет! Въпреки, че "кучкарите" са мнозинство, съседите им трябва да проявяват нетърпимост и гражданска позиция към тези, които НЕ плащат такса за поддържането на общите части - месечната такса за куче е толкова, колкото за човек, според Закона за управление на етажната собственост! Законът дава и друга превъзпитателна възможност за тези, които непрекъснато НЕ спазват правилата - да бъдат "върнати" там, откъдето са дошли...!? corect-if.blogspot.com

петък, 15 май 2026 г.

"Джиро д'Италия" е най-скъпата "реклама", която някога сме плащали...!? Дано, някой да се излъже да дойде при това посредствено ниво на обслужване и "първенството" на България по всички негативни класации...!? Ефектът ще бъде под "точката на замръзване", което НЕ може да бъде компенсирано и от най-добрата реклама, затова беше грешно пилеене на народни пари...!? "Ползата" е, че позапълниха дупките по пътя на "джирото" и пак се пребиха няколко колоездачи..., за да видят как ни е на нас всеки ден с жертви по пътищата...!? corect-if.blogspot.com

събота, 9 май 2026 г.

Новото българско правителство ще се "бори" и с ИНФЛАЦИЯТА, най-голямата в Еврозоната, от 21 държави....!? Върху инфлацията влияят множество външни и вътрешни фактори! На външните е трудно да се повлияе - военните конфликти, прекъснали веригите на доставки, увеличиха цените на енергоносителите, а от това и на всички стоки и услуги! Вътрешните фактори са породени от множеството грешни управленски решения, предизвикали тежки и трайни диспропорции между търсене и предлагане, между приходи и разходи, породени от автоматизмите при увеличаването на доходите, без да се съобразяват с ниската производителност на труда, водеща до производство на все по-малко блага, налагащо огромен внос, пораждащ отрицателно салдо по външнотъргоския ни баланс, покривано от нови и нови дългове, подкрепяйки чуждите икономики, а НЕ българската...?! Продължава и порочната практика за внасяне на евтини работници от "трети срани" за отраслите, които генерират най-голям дял от сивата ни икономика..., въпреки че имаме пъти повече безработни млади българи, които нито учат, нито работят...!? Огромните разходи изпреварват посредствените приходи, породени и от най-голямата ни сива икономика в Европа, заедно с непрекъснатото увеличение на бюджетните разходи, над 40% от БВП, заради раздутата администрация, която непрекъснато нараства, въпреки намаляването на населението...!? Всичко това налага вземането на нови и нови дългове на все по-висока цена...!? Освен всичко друго, инфлацията може да бъде и самосбъдващо се "пророчество" - когато масово се говори за галопирааща инфлация, потребителите започват да купуват масово стоки и услуги, дори ненужни, за да защитят спестяванията си, които са по-големи от БВП и са на НУЛЕВИ лихви в чуждите банки у нас..., и така стимулират увеличението на цените и ръст на инфлацията...!? Дано да я "преборят"...!? Доказано е, че 80% от загубите в световната икономика са заради грешки в управлението! Познайте какъв е този процент в българската...?! Corect-if.blogspot.com

петък, 1 май 2026 г.

Честит празник на труда! Трудът е благословен! В близко бъдеще трудът ще бъде изцяло променен - роботите ще работят вместо хората, управлявани от изкествен интелект...!? А дотогава България ще продължава да внася стотици хиляди работници от "трети страни", въпреки че у нас има почти милион млади българи, които нито работят, нито учат, да не говорим за младите пенсионери в разцвета на възрастта си, които работят основно като охранители...!? Огромен резерв се крие и в раздутата администрация от партийни назначения - населението намалява, администрацията се увеличава, а ефективността е на критичтно ниско ниво - аналагова, от миналия век...!? Новата власт трябвя да направи структурна реформа, като намали броя на министерствата, агенциите и другите бюрократични структури; да направи ново административно деление на страната, като намали броя на общините и областите, взимайки добрия пример от подобни на нас страни по население като Словакия, Дания и др., та дори и Унгария! Така ще бъде освободена огромна част от паразитиращата работна ръка и няма да ни се налага да внасяме "работници" от трети страни...!? Най много се внасят работници за сферата на туризма, строителството и селското стопанство - индустриите, които генерират най-голям дял от сивата ни икономика - най голямата в Европа...! Работодателите-експлоататори трябва да си отговорят на въпроса каква е причината младите безработни българи да не искат да работят, например в сферата на туризма, където има най-голяма нужда от тях...?! Вносът на работници от трети страни е "нож с две остриета", защото, ако сега имаме нужда от тях, то след време, когато новите технологии ще намалят нуждата от работници, то тогава тези останали без работа, (от трети страни), ще бъдат в тежест на нашата социална система, която е с тежък финансов дефицит, заради това, че работодателите осигуряват над 70% от работещите само на минимална работна заплата...!? Решението е да се стимулират младите българи (до 29г.), които нито учат, нито работят, да вземат живота си в свои ръце и да започнат поне да се трудят, научавайки някакъв занаят, докато работят! От миналото се отърви и настоящето прегърни! corect-if.blogspot.com

неделя, 26 април 2026 г.

"При Тошо НЕМАше лошо"...!? По времето на ТОШЕвизъм-а имаше култов виц и за "правосъдието-кривосъдието": "Законът е затворена врата в полето, лъвовете я прескачат, лисиците я заобикалят, а овцете чакат на опашка, за да преминат през нея"...!? За голямо съжаление този виц важи с пълна сила и до ден днешен - 37 години "демокрация-имитация"...!? ДОКОГА?! Дано новият "Спасител" да направи живота ни по-лесен и по-весел...!? Или поне да направи ЗАКОНА по-равен за всички!!! Както се казва, "да не се излагаме пред чужденците", които непрекъснато питат дали "Тази страна България, управляема ли е...?!" Бог да ни е на помощ!!! АМИН!!! corect-if.blogspot.com

събота, 4 април 2026 г.

Пазарът върви след политиците! Ако цените на петрола вървят нагоре, това ще бъде проинфлационен фактор - всичко ще поскъпне, от хляба до чиповете! По-висок риск е СТАГФЛАЦИЯТА, която преживя световната икономика през 70-те години на миналия век по време на тогавашната световна петролна криза, но българите не "разбраха", защото живеехме в "информационен вакуум"! А сега, стагфлацията е жесток бич, защото при нея има висока инфлация, съпроводена с нисък, нулев ръст на икономиката! За да се бори инфлацията, трябва да се увеличават лихвите по кредитите, а при застой в икономиката, трябва да се намаляват лихвите, но при стагфлацията НЕ могат да се прилагат едновременно и двата подхода! Веднъж спряно едно производство, после много трудно може да се възстанови, необходими са НЕ месеци, а години...!? Най-доброто в най-лошото е да направим каквото зависи от всеки от нас - да намалим потреблението, като се лишим от ненужните, импулсивни покупки, които обикновено са жертва на агресивна реклама; избягване на ненужни кредити; ограничаване от ненужни услуги! Ситуацията налага освен свиване на потреблението, да надделява разумът и търговският нюх, като потребителите трябва да вразумяват алчните търговци, като НЕ купуват стоките им и НЕ ползват услугите им! За последните 36 години България стана продоволствено зависима държава, като произвеждаме все по-малко храни, заради безумното и тенденциозно приоритизиране на зърнопроизводството, заради което внасяме почти всички храни на космически цени със съмнително качество..!? В същото време българинът изхвърля средно по 41 килограма храна годишно! Да не споменаваме каква огромна част от българите гладуват, заради алчните, продажни политици и работодателите-експоататори...!? Безумната мярка на служебното правителство да дава по 20 евро месечно на "Уязвимите" с леки автомобили, е конрапродуктивна, защото уязвимите нямат автомобили, а са гладни, и всичко това ще увеличи потреблението на петролни продукти, вместо да го намали, и най-вече ще ощети бюджетът в дефицит! Трябва да бъде подкрепен Общественият транспорт и стимулирането на ползването му, а НЕ ползване на лични автомобили! Основен акцент трябва да бъде ползването и развитието на Железопътния транспорт, който в последните 36 години беше почти унищожен, зариди безумни решения и алчни интереси за доминиращо развитие на автобусния транспорт, но сега петролната криза ще пренареди приоритетите! Необходими са прости, ясни и навременни решения, за не изваждаме от единия си джоб, за да слагае в другия и да задлъжняваме все повече! Ако искаш да плуваш сред акулите, НЕ трябва да кървиш! corect-if.blogspot.com

неделя, 29 март 2026 г.

"Валят предизборни обещания...!? "От обещание къща се не разваля"! От обещание България се (не) разваля...!? "Обещавай повече, отколкото можеш да дадеш"...!? "Обещанието е културто отказване"...!? "Докато има балъци, ще има и тарикати"...!? Хитрият евреин учел внучето си, че каквото и да му говорят, винаги става дума за пари..., а те умеят да правят и крадат пари! Така и нашите "политици", каквото и да ни говорят, винаги става дума за много пари, които пак народът ще плати! Ако след 1944 г., е било "нормално" да ни управляват неграмотните "шумкари" 45 години, то сега НЕ е нормално да ни управляват техните "изчадия"! Размножиха неколкократно "индо-българите" - платените гласоподаватели, които живеят основно на "сосиал-ни" и заради, които ни управляват такива тъпаци, по-крадливи от "сиганите" повече от 36 години...!? Докога?! На 10 години - майка; на 20 - баба, платена гласоподавателка; на 30 - прабаба, с целия катун платени гласоподаватели...!? Турците са ни ги докарали по време на робството, за да се грижат за конете им..., турците са ни докарали и евреите през 15-ти век, след като Изабел Кастилска ги е изпъдила от Испания, защото са крадци..., а турците са ги взели, за да ни събират данъците, та до ден днешен...!? Нашите прадеди са виновни, че не са ги пропъдили, та днес имаме и две турски противооконституционни партии!? Изборите ще бъдат толкова честни, колкото хората вярват, а те сами си знаят дали вярват...!? Без да забравяме, че тези, които притежават властта почти винаги злоупотребяват с нея за свое удоволствие и винаги за чужда сметка...! Очаква се пак от същото с малки нюанси...!? Пролетта е време с малки крачки да правим големи промени! "Блаженни са вярващите"...!? corect-if.blogspot.com

петък, 27 март 2026 г.

"Старите песни на нов глас"... Още в древна Гърция Диоген е вървял по улиците със запален фенер и през деня, търсейки истината..., а сега никой не я търси..., заливат ни с лъжи от всички страни..., и дори някой, ако ни каже истината, то ние не можем да му повярваме...!? Гадовете закопаха ИСТИНАТА на 22 метра под умрелите, за да не я открие никой и да продължават да ни лъжат и грабят!? А българинът се бори, дори когато мълчи...!? Всичко изглежда по различно в цифровата "бързитечност" - не "локум", а локомотив...!? corect-if.blogspot.com

неделя, 22 март 2026 г.

"От целувка белег не остава..."!? Първата целувка в "Ергенът" направи харизматичният Марин, втората - дипломатичният Крис, който показа подчертани предпочитания към връсничките си..., явно не знае, че за да има дете, трябва да се ориентира към по-млада жена, защото е доказано, че една жена на 25 години 10 пъти по-лесно зачева, изнася плода и го ражда здрав и нормален, отколкото онази на 35 години! А хаотичният Стоян развява яко и безрезултатно знамето, въпреки, че "всеки Стоян е байрактар", той едва ли ще може да си избере жена и по вкуса на майка му, от този "харем"..., с красива опаковка със съмнително съдържание, чакащи поредното "възхищение" - курортистки за сметка и на хазартнозависимите, а и "стръв" за нови риби...!? Ако лесно се влюбваш, взимаш прибързани решения и правиш фатални грешки! Тези, които лесно се "палят", обикновено и бързо "гаснат"...!? ЛЮБОВ+ДОВЕРИЕ+СВОБОДА ("трикрако столче")! "Само влюбените живеят, останалите просто съществуват"! (Шекспир) corect-if.blogspot.com

неделя, 15 март 2026 г.

Инфлация и стагнация ни чукат на вратата!? Ако продължат по-дълго военните атаки на Сащ и Израел върху Иран, НЕ ни очаква нищо добро! Страните от Близкия изток осигуряват над 20% от сетовното потребление на петролни продукти, а сега този износ е блокиран! Ръководителите на Иран заплашват с отмъщение и да съсипят световната икономика с цена на петрола над 200 долара за барел! Тръмп веднага реагира като вдигна санкциите над Русия за износ на петролни продукти САМО за един месец, обяснявайки, че това ще успокои пазарите, а и руснаците нямало да спечелят кой знае колко пари за 30 дни, за да ги използват във войната в Украйна...!? Руснаците не са спирали да продават петролни горива, нарушавайки енбаргото...!? Европейската комисия и Украйна протестират срещу това решение... Може би, предпочитат да плащат по-скъпи горива...?! Европа трябва да се еманципира от САЩ по всички направления - политически, икономичиски, технологично, военно...! Тръмп иска да поевтинее огромнияг многотрилионен дълг на САЩ, но това не може да стане с военни интервенции по света и другите да му платят сметката! Най-правилното е това да стане с ниски лихви, а не с инфлация и стагнация ,( висока инфлация, съпроводена с ниско икономическо развитие), на световната икономика! А инфлацията е като пълен, тежък товарен влак, тръгне ли, няма спиране, т.е., от 6 месеца до година, две! За да няма такава инфлация, трябва да има загуба на благосъстояние! Високата инфлация осигурява по-големи бюджетни приходи от ДДС, а за горивата и от Акцизи! Служебното правителство предвижда енергийни компенсации за най-уязвимите българи, но едва ли в Нацианялната агенция за приходи има достоверна информация за доходите на българите...?! На първо място, добре е да бъдат осигурени компенсации за обществения транспорт, за да не поскъпнат билетите! Това предполага тегленето на нови дългове - публичните разходи са се увеличили с почти 30% през февруари т.г., спрямо февруари 2025г. !? Заплатите в публичния сектор са с 40% по-високи от тези в частния...!? Населението намалява, а администрацията се увеличава с партийните назначения на "калинките" с купени дипломи, които ни усложняват живота и спират развитието на България! Могат поне да съкратят десетките хиляди незаети работни места, но те ги пазят за бъдещи "калинки", а сега дават от тях бонуси на "настоящите"...!? Вече повече от половината от бюджетните разходи са за заплати и пенсии!? Това е изключително негативна тенденция - отглеждаме паразитни структури за сметка на тежки дългове!? Затова трябва да се отървем от тези, които ни загробват с нови и нови дългове, за да си осигурят тлъсти заплати и пенсии под претекст, че така стимулират потреблението и "пълнят" бюджета с ДДС-то...!? Това е поредната "опашата" лъжа, защото така се стимулира вносът и парите отиват извън българския бюджет! Ако извадите от чуждите вериги всички вносни стоки, (над 80% млечни продукти; над 70% месни продукти; над 50% плодове и зеленчуци, почти 100% нехранителни стои), то ще останат толкова малко стоки, че ще ги побере един селски "Смесен-магазин"...!? За чие стимулиране ни говорят продажните български политици...?! corect-if.blogspot.com

събота, 7 март 2026 г.

В българите има още около 4 милиарда лева, необменени за евро...!? Ясно е какви са повечето от тези пари...!? Ще ги "изперат" и тях основно през първите "червени перачници" - строителните фирми...!? Те препраха стотици милиарди, откраднати народни пари за последните 37 години, та 4 млрд. лв., са като "детска игра"...!? Затова цените на имотите станаха непоносими за над 90% от българите, особено в София, вече имотите са по-скъпи от Париж...!? Докога?! "Докато има балъци, ще има и тарикати"...!? corect-if.blogspot.com

петък, 27 февруари 2026 г.

"Европа на две скорости", а България - "леко на втора", и после - само на задна, или продължават да "боксуват" в "Петрохан-Околчица"...!? Кой ни е виновен? Брюкселските бюрократи или българските продажни политици, или ние, че все още ги търпиме?! Докога???!!! corect-if.blogspot.com

неделя, 22 февруари 2026 г.

Днес са Поклади - Сирни заговезни! Ден за прошка - на вечерята се извършва взаимно опрощаване: "Давам прошка! Искам прошка! Да ти бъде простено!" Начало на Великия пост (40 дни преди Великден)! corect-if.blogspot.com

петък, 13 февруари 2026 г.

Ваканция & СПА Експо - ключовото изложение за туристическия бранш в България, 12-14 февруари, 10-18 часа, Интер Експо център, София corect-if.blogspot.com

неделя, 8 февруари 2026 г.

"Цар Долар" пада... За една година, след завръщането на Тръмп като президент на САЩ, цената на златото се удвои, (над 5000 доллара за тройунция), на среброто с 250% и заради неговата свръхпроводимост, и огромното му участие в производството на електроника, а доларът пада!? Всичко това е заради политиката на Тръмп, създавайки хаос и печелейки от него с противоречивите си изявления, пазарите реагират хаотично и Централните банки разпродаваха долари и облигации за щатски дълг, като купуваха злато, което повиши цената му и намали цената на долара, например Централната банка на Полша вече има по-голям златен резерв от този на ЕЦБ (Европйската централна банка)...!? И ние не изостанахме по-назад, като през лятото на миналата 2025 г., БНБ купи два тона злато на космическа цена, но то отиде в ЕЦБ като "депозит" за хартийките от евро, които получихме...!? Тази парична реформа е най-скъпата в историята ни, и ще ни струва още много по-скъпо, като увеличи рязко "армията" на мизеруващите българи...!? Всичко това ще наложи взимането на нови и нови по-големи дългове - вече се предвижда и взимане на дълг от българските спестители по примера на Белгия, която преди години взе подобен едногодишен дълг от белгийските спестители, като така принуди банките да вдигнат лихвите по депозитите...! Огромният риск е къде ще бъде инвестиран подобен български дълг - "по канален ред" за тлъсти заплати и пенсии или в инвестиции, носещи висока добавена стойност!? А за вложителите рискът е свързан с предварителна продажба на облигациите на "вторичния" пазар, на по-ниска цена от номинала или при предварително увеличение на лихвите по депозитите от банките!? Има риск и държавата да не може да изплати дълга си на вложителите...!? Ние държим всички негативни класации в Европа, а и в света - с най-голяма сива икономика, с най-висока корупция, със забавено и несправедливо правосъдие и т.н., но и с най-големи спестявания на глава от населението, (над 100 млрд. лв. в банките), но все още има почти 10 млрд. лв.,(1/3 от левовете в обръщение) в българите, които не са превалутирани в евро, вероятно, защото са с незаконен произход, а и заради недоверието в банковата система с множество фалити...!? С голяма част от тези пари бяха закупени недвижими имоти, заради което цената им достигна космически нива и стават недостъпни за над 90% от българите, особено в София, Варна, Бургас и Пловдив...!? Около 10 млрд. лв., преминаха от "буркан-банк" на бъгарите в банките, за да бъдат превалутирани автоматично...!? Други 10-на млрд. лв., бяха похарчени в чуждите търговски вериги за всякакви ненужни неща на космически цени, само и само да се отървем от левовете до 31 януари 2026г.,...!2 Кой казва, че българинът е "прост" със "З"...?! corect-if.blogspot.com

събота, 31 януари 2026 г.

България е "чудесна" страна и в нея се случват "чудеса"...!? Бъдещата партия на Радев вероятно ще бъде поредната популистка партия, която ще поеме неграмотния политически вот, както беше с популистките партий на "царя" и Борисов...!? Докъде ни докараха...?! И пак ще се правят на "невинни"...!? Но никой не дава и "пет евра" за невинния..., и Христос е бил невинен, но е разпънат на кръста от евреите...!? Народът ни е "Тома неверни", вярва само на това, което вижда! Сред българският народ кипи гигантско напрежение и управляващите го знаят, затова не смеят да правят резки движения, защото пламне ли искрата, бурята ще ги помете...!? Играят ролята на трите маймуни "Да не чувам, да не виждам, да не викам злото" (Конфуции)...!? Който се взима на сериозно, сам пада в него! Агресията е последното убежище на НЕкомпетентния! Съдбата има пръст само в издънките! Когато подходиш с добро, достигаш до душата на човека! С добра душа всичко се постига! corect-if.blogspot.com

събота, 24 януари 2026 г.

Светът се разпада, а ние какво правим...?! Президентът на САЩ Тръмп предизборно "обещаваше" да спре войната в Украйна за 24 часа..., но мина повече от година и той не успя да я спре, а след месец войната навлиза в 5-та година...!? Освен това "подкладиха" още няколко военни конфликти през последната година..., а сега е "взел на мерник" Гренландия, заплашвайки я да "последва Венецуела", ако не стане част от САЩ..., като му "припява" и "обратният" финансов министър...! С безумната си политика и "чифутските" си номера Тръмп "исиие" пОбъркъха света, напълниха празната си хазна с 200 млрд. долара за сметка на целия свят, но и за сметка на всеки американец..., кой им е виновен, те си го преизбраха...!? Силата на правото или правото на силата?! Европейските лидери му се опълчиха остро и той "смекчи" тона в Давос, като "декларира", че няма да превзема Гренландия с военна сила...!? А Гренландия е колкото половин Европа по площ с над два милиона кв. км., освен геополитическото си положение, тя има огромни залежи на редкоземни полезни изкопаеми, включващи почти всичките елементи от Менделеевата таблица, плюс петрол и газ, но добивът е изключително труден и скъп, защото по-голямата част е под дълбок лед, (през зимата температурите падат под минус 70 градуса по Целзи)! Очакванията са , че до 2050 г., голяма част от ледниците ще се разстопят, заради глобалното затопляне и това ще позволи по-лесен добив и ще направи най-прекия плавателен път от Северна Америка и Китай до Европа! Европа започна да губи силата си на международен фактор! А "нашият" Роско "Костинбродски", "като за последно" седна в скута на Тръмп, заедно с Орбан..., "по Заповед на Щуката", "УЖ безплатно", но "безплатен обяд няма, някой трябва да го е платил предварително", а този някой ще бъде пак бедният български народ, който ще трябва да плаща по едн милиард долара/годишно за новата паразитна структура "Съвет за мир"...!? Тръмп вече се отказа от участие в над 60 световни организации, само и само да не плаща милиарди за паразитни структури...!? Затова новото ни финансово бреме ще бъде като турското "БОТАШ" на Радев! А Радев "абдикира" от президенството, за да прави партия и да ни "спасява"..., ясно е за къде - "Гаварит Масква"...!? В икономическата теория се твърди, че изборите са излишно пилеене на пари и време, защото нищо не зависи от нашия глас, затова над 70% от българите НЕ гласуват и пак няма да гласуват, защото Доверието е загубено БЕЗВЪЗВРАТНО! Всяко хубаво нещо си има край, освен латино сериалите...! А депутатите приемат поредния Закон за борба със спекулата, без да си спомнят, че подобен закон НЕ проработи преди 35 години, а преди 100 години нашите прадеди са правили същия безуспешен опит и тогава се е появил т.нар. "Типов хляб", (от по-некачествено брашно); изчезнали са основни стоки; появила се е "черна борса", още преди да се появи сегашният "черен петък"...!? Такъв закон НЕ работи нито в пазарна, нито в непазарна икономиика! Това е поредната "качулка след дъжд", цяла година изпуснаха цените да растат главоломно - цените летят нагоре като елекромер на минус 15 градуса..!? Когато цените бъдат натискани административно, след освобождаването им те сами достигат пазарното си ниво! Пазарът, колкото и несършен да бъде, той е основен арбитър на икономиката и политиката! Парите се движат от по-глупавите до по-умните..., "Докато има балъци, ще има и тарикати"! Винаги трябва да мечтаем, ако спрем да мечтаем, светът ще бъде едно тъжно място! "Човек не живее и 100 години, пък се суети като за 1000!" (Йоан Златоуст)! Никой НЕ се е измъкнал жив от жиивота...! corect-if.blogspot.com

неделя, 18 януари 2026 г.

111 години Българско Кино и от премиерата на първия български филм "Българан е талант"! Да пребъде! https://play.nova.bg/…/families-at-crossroads-ep3/635190 corect-if.blogspot.com

неделя, 11 януари 2026 г.

"Гладът е по-силен от тока"..., така ни го "туриха" с това евро продажните ни политици, че тепърва ще "четем" масово книгата "Глад", с двойно по-малко пари и с пъти по-високи цени, най-вече на хранителните стоки! Изпуснаха цените нарочно от некадърност, а и умишлено, защото така се пълни повече хазната от ДДС-то, (Данъкът добавена стойност осигурява над 70% от приходите), и "отчитат" повече приходи в Бюджета, но въпреки "успехите", подадоха оставка под натиска на улицата..., отървавайки се от "горещия картоф Еврото", бягайки от отговорност! "Начинът, по който КАРАШ днес, е начинът, по който ще те "КАРАТ" утре!" Не може да си поръчаш ДЕМОКРАЦИЯ по телефона, както си поръчаш пица...!? Нужна е активна гражданска позиция, за да не продължаваме да бъдем ориенталска страна! И без това, имаме все по-голяма трудност да мислим за бъдещето! Живеем в голяма турболенция, неща, които мислехме, че отдавна сме забравили, се връщат отново с още по-голяма поразителна сила! Надеждата за всеобща положителна промяна е в младите българи, а не в поколението "ненужни", чиито типични представители са политиците ни...!? сorect-if.blogspot.com

неделя, 4 януари 2026 г.

Мирна, здрава и благодатна 2026 година! С добротата да дойде и мирът навсякъде по света! С добра душа всичко се постига! Да създаваме национални идеали, за да не изпълняваме чужди "програми"! А за новата година аз имам нов приятел "Шарко" - черно-бяло мъжко, младо куче! Той ме избра, вървейки ту след мен, ту пред мен почти 5 км., до автобуса..., без да се интересува, като повечето "кучки", колко евра имам, дали съм имотен, дали съм грамотен или работен..., той ми дава безкористна и безгранична любов само за една милувка! Много здраве и късмет, а за останалото да имаме достатъчно евра, без да забравяме, че с пари може да се купи всичко, освен щастие! corect-if.blogspot.com